Pirms dažām dienām Lietuvu sasniedzis trešais vakcīnas “Astra Zeneca” sūtījums, kurā  ir 24 tūkst. vakcīnas devu. Ar to masveidā tiek vakcinēti pedagogi. Un, kaut pavisam nesen tika sludināts, ka vecāka gadagājuma ļaudīm šī vakcīna var izraisīt smagas blaknes, tiek ziņots, ka potēšanās notiks tieši ar “Astra Zenec”. Vakcinētie viens pēc otra jau sūdzas par smagu organisma reakciju.

Interneta vide ir pilna ar vakcinēto cilvēku sūdzībām pēc “Astra Zenec” vakcīnas. Uzzinājuši, ka nebūs pieejama “Pfaizer” vakcīna, liela daļa pedagogu atteicās no iespējas potēties.

,,Šāda rekacija nav normāla. Esmu pedagogs. Tie, kuri tika vakcinēti ar “Pfaizer”, nejuta blaknes. Turpretim tie, kas potējās ar “Astra Zenec”, otrajā dienā nebija darbspējīgi, jo jutās briesmīgi.”

,,Septiņas stundas pēc vakcinācijas paceļas temperatūra – līdz 39.5. Sākas drebuļi, galvassāpes, vemšana, nav iespējams pat piecelties no gultas. Zāļu nekādu nebija, nekad nebiju domājusi, ka iespējama tāda organisma reakcija! Otrajā dienā temperatūra kritās, taču galva joprojām sāpēja. Sāka sāpēt arī roka, kurā ievadīja vakcīnu. Trešajā dienā jutos labāk, bet roka joprojām sāp”, tā savā pieredzē par organisma reakciju dalās viena no pedagoģēm, kura poti bija saņēmusi 12.februārī.

“Piedzīvotie simptomi ir vienkārši drausmīgi. Par otro devu pat domāt negribas! Pēc potes pacēlās temperatūra – līdz 40 grādiem! Šausmīgi drebuļi, vājums. Sāp acis, ausis, galva, visi muskuļi! Neiedomājamas pārvietošanās grūtības!”: tā sociālajos tīklos raksta 20.februārī vakcinētā Paulīna.

Reaģēdams uz iedzīvotāju baiļu pilnajām liecībām, Lietuvas prezidents Gitanas Nauseda 23.februārī paziņoja, ka ir apņēmības pilns visus vakcinēt ar jebkuru Lietuvā pieejamo vakcīnu. Prezidenta padomnieks Simonas Krepšta apstiprināja, ka prezidents ir gatavs pielietot sev “Astra Zenec” vakcīnu, kuras dēl sabiedriskajā telpā izcēlies tik daudz diskusiju!

Avots: interneta ziņu portāls RESPUBLIKA, 24.04.2021 žurnāliste Justina Garfurova. Visu rakstu meklējiet šeit:

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/pedagogai_pakraupe_nuo_astrazeneca_vakcinos_poveikio/

Kopā mēs varam! Dalies!

Pievieno komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

IERAKSTU ARHĪVS